Запрошуємо на прибирання!
20 вересня 2024 року під гаслом «Зробимо Україну чистою разом!»
у 24 регіонах, з дотриманням норм безпеки та обмежень военного часу, враховуючи географічні особливості регіонів,
Україна традиційно приєднається до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» разом з 90 мільйонами учасників у 211 країнах світу.
Основна мета – формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання серед громадян, обʼєднання зусиль заради екологічного майбутнього.
В Житомирі та області пропонуємо робити локації у кожному кварталі, районі, дворі міста.
Робіть свої локації, повідомте координатора проекту ↓ про це (щоб зібране сміття вивезли відповідні служби), беріть з собою засоби індивідуального захисту, рукавички, великі пакети для сміття, запрошуйте родичів, друзів та сусідів.
Якщо є пропозиції щодо локацій у районах - повідомте контактній особі:
Обласний координатор ГО «Let’s do it, Ukraine» - Юлія Субчак +38 (098) 3115783.
Запрошуємо житомирян та гостей міста 20 вересня о 13:00
📌 Центральна локація - парк імені барона де Шодуара (біля входу)
🙍🏼♀️ координатор Герус Ярина +380 (99) 4788229
Субчак Юлія +38 (098) 3115783
⠀📌 Інші локації:
⠀Додаткові локації:
Гідропарк,
Територія Соколовського кар’єру,
Богунський Яр,
ДУ «Житомирська політехніка»
Формати прибирань будуть різні:
• Колективні прибирання з сім’єю друзями чи колегами на одній із локацій. За такої форми кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа – достатньо велика для дотримання соціальної дистанції.
• Індивідуальні прибирання вибраної вами забрудненої зони.
• Цифрове очищення. Нову форму прибирання можна реалізувати в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії.
Проте через російський терор ми маємо бути надзвичайно обережними.
З початку повномасштабного вторгнення Україна стала найзамінованішою країною у світі: вибухонебезпечними предметами забруднено майже 180 тисяч квадратних кілометрів – близько третини території.
Щоб очистити усе це, потрібно мінімум 10 років. Найстрашніше, що більшість вибухонебезпечних речовин можуть бути непомітними або й зовсім замасковані під звичайні побутові речі. Те, що має знати кожен – читайте далі!
Що робити у разі виявлення подібних підозрілих предметів:
1. Зупиніться, нічого не чіпайте. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Запам’ятайте місце виявлення предмета.
2. Попередьте про виявлений предмет осіб, які поруч
3. Відійдіть самі і відведіть людей поруч якнайдалі (не менше 100 м) від знайденого предмета. Водночас відходити необхідно тим самим маршрутом (бажано слід у слід), яким ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися необхідно колоною по одному й так само, слід у слід.
4. Повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи і спеціальні служби за телефонами 101 зі 102 (повідомлення необхідно робити без поспіху, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечної зони сторонніх людей.
Хай небо буде мирним, а Україна чистою!
Жителів Житомира закликають долучитися до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day»